Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Rana Kaplan

Rana Kaplan Competence Academy, Kurucu

WiSN Champion LiSA
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Rana Kaplan Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıllarda üniversitenin Teknik Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. Kariyerine Yapı ve Kredi Bankasında başladı. Bu kurumun birçok bölümünde toplam 12 yıl süreyle görev yaptı. Bankacılık göreviyle birlikte ve sonrasında Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nde önce Eğitmenlik, ardından öncülerinden olduğu Kurum İçi İç Koçluk Projesinde Yönetici Koçluğu görevlerini sürdürdü. Kişisel Gelişim eğitimleri vermekle birlikte bu eğitimlerin tasarım ve geliştirme çalışmalarında aktif rol aldı.

Ardından İş Kavramları Danışmanlık firmasında 2 yıl eğitmenlik ve danışmanlık yaparak bu çatı altında Finansbank, Sandoz, Bausch&Lomb, İş Bankası ÇM, Turkish Bank, Çolakoğlu A.Ş. ve sonrasında Pirelli A.Ş. gibi sektörün önde gelen pek çok kurumlarında eğitimler verdi. Son 11 yıldır Eğitmen ve Koç olarak birçok özel projede görev aldı. Kurumsal Koçluk uygulamalarının yanı sıra ülke çapında onlarca Sosyal Sorumluluk Projesi yöneterek binlerce kişiye dokundu. Hayata geçirdiği sosyal projeler arasında “dünyada ilk” olarak kayıtlanan çalışmaları bulunmaktadır.

ICF (International Coach Federation) Projeler Kurulunda 2 yıl boyunca Proje Lideri olarak görev yapan Rana Kaplan bireysel olarak ve kurumsal çatılarda Eğitmenlik ve Koçluk görevlerine devam etmekte ayrıca Üniversitelerde ve başta Almanya, Belçika ve Hollanda olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde Liderlik Seminerleri ve Profesyonel Koçluk Eğitimleri vermektedir. İlk olarak 2019 yılında Avrupa Birliği (AB) Brüksel Parlementosu’nda Liderlik Eğitimi veren hocamız bu çatı altında da sunumlarını sürdürmek üzere devamlılık daveti almıştır.

Eğitmenlik birikimlerini bir çatı altına toplamak amacıyla RANAKAPLAN Akademi’yi 2011 yılında yaşama geçirmiştir. 2019 yılında Almanya’da ikinci şirketi RANAKAPLAN Coaching Zentrum’u kurmuştur. LiSA 2021 Hizmet Kategorisinde Yılın Lideri ödülü sahibidir.

İlgili Haberler

Diğer Üyeler

Kostas Vlachos

Haribo, Managing Director Turkey & Developing Countries

Ayhan Köksal

Castrol, Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya bölgesi Genel Müdürü

Yasemin Bucalı

DHL Express, Sales Development Manager

SN Leaders Club

Timuçin Gültekin

Danone Türkiye, Satış Direktörü

SN Leaders Club

Özlem Kalkan

SabancıDx, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı & Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi

Seda Tokmak

SaicaPack Türkiye, Satış Pazarlama ve Ticaret Direktörü

Aras Kubilay

Hitit, İş Geliştirme Direktörü

SN Leaders Club

Sinem Tarhan

Flormar, Chief Commercial Officer

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl